Panasonic P50ST60E

Plazmy, ledy, oledy, itp
Awatar użytkownika
czp
Administrator
Posty: 99
Rejestracja: 27 lis 2012, o 18:18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Panasonic P50ST60E

Post autor: czp »

W grudniu zakupiłem p50st60. To w moim domu pierwsza plazma.
W sumie można było kupić większy 55 cali. Telewizor poprzedni to ledowy to był Samsung 32 cali.

Pierwsze wrażenia to:

- led świecił jak jupiterek (był taki surowy) a obraz plazmy jest bardziej wytonowany taki plastyczny i widać o niebo więcej szczegółów,

- ogólnie w porównaniu do tego leda obraz plazmy na plus,

- dźwięk w mojej ocenie ok,

- nie stwierdziłem aby przy nawet bardzo cichym oglądaniu było słychać jakiekolwiek buczenie,

- wady opisywanej na forach jako BUG 50 mhz nie stwierdziłem a może po prostu nie wiem jak ma ona wyglądać,

- telewizor oglądamy na ustawieniu "prawdziwe kino" bo akurat ten tryb przypadł nam do gustu,

- może pokuszę się o kalibrację przynajmniej trybu użytkownika ( ale to z czystej ciekawości bo nie wiem czy obraz da się lepiej ustawić),

- telewizor stoi w salonie w kącie i w pobliżu są dwa okna ale jakiegoś problemu z oglądaniem w dzień nie ma. Owszem jak słońce świeci to zaciągamy wewnętrzną ( półprzezroczystą żaluzję) ale tak samo robiliśmy przy oglądaniu leda,

- na razie żaden powidok się nie wypalił i bad piksela nie znaleziono,

- tryb 3D działa ale specjalnie tym trybem się nie pasjonujemy to go nie oglądamy (3D jest bo jest ale równie dobrze mogłoby go nie być),

- internet podłączony przez Wifi i działa ( z tych możliwości korzystam jednak rzadko),

- oglądamy czasem filmy podłączone przez USB z zewnętrznego dysku to tu jak film blurey ma z 40 GB to plazma potrafi się zacinać albo całkiem zaciąć. Tu pomaga dopiero jak się film podzieli na 4 części po 10 GB i wtedy idzie jak trzeba,

- owszem jak wyczytałem na forum to później stwierdziłem, że faktycznie czasem na jakiś białych reklamach np. jak przy skokach narciarskich widać rozwieszone białe plansze reklam to da się zauważyć jakieś migotanie. Występuje to czasem i nie wiem od czego zależy.

- wady zamglenia obrazu też nie stwierdziłem,

- wiem, że plazma zużywa więcej energii niż led ale o ile więcej to nie wiem i nie ma to jakiegoś specjalnego znaczenia bo o tym wiedziałem przed zakupem.

Nie wydaje mi się aby ten telewizor był jakiś najlepszy i miał jakiś suuuper obraz i wyjątkowe możliwości chociaż przyznaję, że niektóre oglądane obrazy są zachwycające.
Ogólnie ujmując to moja subiektywna ocena plazmy jest na plus i ten telewizor wart jest tych 3500 zł.


:)
Awatar użytkownika
czp
Administrator
Posty: 99
Rejestracja: 27 lis 2012, o 18:18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Panasonic P50ST60E

Post autor: czp »

Po zakupie plazmy zaczęły się poszukiwania dobrej łapy aby ją powiesić na ścianie i to w rogu a więc powinna być z podwójnym przegubem. Sprawa ciężka i takie dobre łapy to coś ponad 500 zł.

Tymczasem kupiłem przypadkowo łapę w Biedronce za 99 zł firmy " TUV Rheinland". Ramie wytrzymuje do 50 kg i 55 cali i jest z podwójnym przegubem.

Wygląda jak poniżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łapa ma jeszcze jak widać na zdjęciu poziomicę co jest pomocne przy ustawianiu.

Najpierw łapę kupiłem następnie przymierzyłem i jest ok. Pod względem gwarancji to Biedronka bije wszystkich na głowę - tam jak Ci się towar nie podoba albo coś mu się stanie to zawsze można zwrócić i jest albo zwrot gotówki albo wymiana na nowy. Takie rzeczy tam załatwiają od ręki. :)
Awatar użytkownika
czp
Administrator
Posty: 99
Rejestracja: 27 lis 2012, o 18:18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Panasonic P50ST60E

Post autor: czp »

Minął już rok użytkowania mojej Plazmy i jeszcze nic się nie zepsuło. Działa jak należy. Jedynie nie używamy 3D bo jakoś nas to nie ciekawi. DO chwili obecnej ani jednej usterek.

:)
verb

Re: Panasonic P50ST60E

Post autor: verb »

Też mam Panasonica, tyle że 42". Po 4 latach czasem pojawiały się jakieś różowe cienie, ale gwarancja na 5 lat to złapałem za telefon, serwisant ogarnął to w godzinę.
Wgrywałem niestandardowy soft (zaciągnięty z jakiegoś forum TV) i muszę przyznać, że obraz który wydawał mi się doskonały, jeszcze się poprawił.
Oglądamy w trybie THX + ECO.
Dźwięk marny, ale czego się spodziewać po takich pizdrykach jakie tam są - trzeba było dokupić głośniki i jest gut.
TV bierze do 250W - zależy od naświetlenia pokoju.
Oby działał jak najdłużej, bo ledowe to jakaś porażka :(
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Panasonic P50ST60E

Post autor: czp01 »

No minęło już 3 lata i plazma dalej działa bez zarzutu.

Myślę, że jej następcą będzie TV typu OLED ok. 60 cali - ale są jeszcze w mniejszości i są stosunkowo drogie.
Podobno OLED-y mają obraz wręcz idealny ale tak na oko to trudno porównać.

Oczywiście ekran będzie płaski - panoramiczny bo te nowe wklęsłości jakoś do mnie nie przemawiają.

:)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
verb

Re: Panasonic P50ST60E

Post autor: verb »

Ja bym chciał, coby nasz działał ze 20lat. Ale wiadomo...
Następny też będzie 42", nie mam takich salonów jak Ty :)
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Panasonic P50ST60E

Post autor: czp01 »

Mówisz jak mój syn - też twierdzi, że Plazma najlepsza i nie chce OLED-a.

Eaeetam salony nie wielkie ale tak po przekątnej patrzę nieraz na TV z kuchni i tu wielkości brakuje :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
verb

Re: Panasonic P50ST60E

Post autor: verb »

Tak mówię, bo mam dość ledów. Pozakładałem w domu oświetlenie ledowe (nie, nie najtańsze) i wzrok mi się psuje. Przy laptopie też się oczy męczą szybko... To nie jest zdrowe światło, czy to żarówka, czy panel TV.
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Panasonic P50ST60E

Post autor: karoka65 »

Wzrok Ci się psuje boś już stary a nie od ledów :)
To tak jak bym napisał ze psuje mi się od komputera, żeby coś napisać.
Popatrz w dowód w tą rubrykę gdzie jest data urodzenia to się dowiesz dlaczego Ci się psuje, hehe
verb

Re: Panasonic P50ST60E

Post autor: verb »

Oj tam, oj tam...
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Panasonic P50ST60E

Post autor: karoka65 »

:)
ODPOWIEDZ