Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Kotły centralnego ogrzewania
okor
Posty: 72
Rejestracja: 21 cze 2022, o 14:25

Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Post autor: okor »

Witam. Mam dylemat między wyborem źródła ciepła. Gaz czy powietrzna pompa ciepła?
Zoks
Posty: 70
Rejestracja: 20 cze 2022, o 11:47

Re: Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Post autor: Zoks »

Jak masz gaz to bierz gaz, ja tak mam i na starcie masz już oszczędność w zakupie na poziomie 20k, gaz drogi owszem ale i prąd tani nie będzie. Bez fotowoltaiki pompa moim zdaniem sensu nie ma. Pamiętajmy, że zwrot inwestycji to kilkanaście lat a sprzęt wieczny nie będzie i znowu trzeba będzie zainwestować. Czy mam rację czas pokaze.
Jeśli samodzielnie chciałbyś zająć sie montażem, musisz mieć odpowiednie uprawnienia https://uprawnieniaelektryczne.pl/upraw ... tyczne-g2/ Uprawnienia takie zdobędziesz tutaj.
matyldaa
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2024, o 11:11

Re: Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Post autor: matyldaa »

Jak chodzi o mnie, to wszystko sobie przemyślałam i doszłam do wniosku, że pompa ciepła łódź będzie dla mnie doskonałym rozwiązaniem. Poza tym z tego co wiem to z tym gazem wcale nie ma być tak kolorowo... A pompy ciepła i tak są teraz najbardziej polecanym ekologicznym rozwiązaniem.
Cezary777
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2024, o 11:54

Re: Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Post autor: Cezary777 »

hej,
Wybrałem powietrzną pompę ciepła. Gaz jest ok, ale koszty rosną i nie wiadomo, co będzie za parę lat. Pompa ciepła może na początku droższa, ale potem tańsza w utrzymaniu i bardziej eko.
Ja już teraz widzę oszczędności na prądzie. Pompa jest cichsza niż myślałem! Na pewno warto przemyśleć, choć zależy, jakie masz warunki w domu.

Pozdrawiam, Cezary 😊
ODPOWIEDZ