Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Kotły centralnego ogrzewania
okor
Posty: 94
Rejestracja: 21 cze 2022, o 14:25

Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Post autor: okor »

Witam. Mam dylemat między wyborem źródła ciepła. Gaz czy powietrzna pompa ciepła?
Zoks
Posty: 92
Rejestracja: 20 cze 2022, o 11:47

Re: Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Post autor: Zoks »

Jak masz gaz to bierz gaz, ja tak mam i na starcie masz już oszczędność w zakupie na poziomie 20k, gaz drogi owszem ale i prąd tani nie będzie. Bez fotowoltaiki pompa moim zdaniem sensu nie ma. Pamiętajmy, że zwrot inwestycji to kilkanaście lat a sprzęt wieczny nie będzie i znowu trzeba będzie zainwestować. Czy mam rację czas pokaze.
Jeśli samodzielnie chciałbyś zająć sie montażem, musisz mieć odpowiednie uprawnienia https://uprawnieniaelektryczne.pl/upraw ... tyczne-g2/ Uprawnienia takie zdobędziesz tutaj.
matyldaa
Posty: 14
Rejestracja: 16 sty 2024, o 11:11

Re: Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Post autor: matyldaa »

Jak chodzi o mnie, to wszystko sobie przemyślałam i doszłam do wniosku, że pompa ciepła łódź będzie dla mnie doskonałym rozwiązaniem. Poza tym z tego co wiem to z tym gazem wcale nie ma być tak kolorowo... A pompy ciepła i tak są teraz najbardziej polecanym ekologicznym rozwiązaniem.
Cezary777
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2024, o 11:54

Re: Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Post autor: Cezary777 »

hej,
Wybrałem powietrzną pompę ciepła. Gaz jest ok, ale koszty rosną i nie wiadomo, co będzie za parę lat. Pompa ciepła może na początku droższa, ale potem tańsza w utrzymaniu i bardziej eko.
Ja już teraz widzę oszczędności na prądzie. Pompa jest cichsza niż myślałem! Na pewno warto przemyśleć, choć zależy, jakie masz warunki w domu.

Pozdrawiam, Cezary 😊
holdes
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2024, o 13:05

Re: Gaz czy powietrzna pompa ciepła

Post autor: holdes »

Fotowoltaika nie ma w zasadzie nic do pompy.
Wtedy gdy pompa zużywa najwięcej prądu, produkcja jest najmniejsza.
Pompa ciepła bez fotowoltaiki jak najbardziej ma sens. Tym bardziej że za cenę tego drugiego ma się prąd do pompy na kilka lat do przodu

Co nie znaczy, ze nie warto jest fotowoltaiki zakłądać:
https://www.vaillant.pl/klienci-indywid ... odarstwie/

Bo ta jak najbardizej ma wiele zalet.
ODPOWIEDZ