Kielar Eco-2

Kotły centralnego ogrzewania
verb

Re: Kielar Eco-2

Post autor: verb »

Ja nie mam doświadczenia z wygaszaniem na lato, ale ojciec od zawsze zostawia kocioł otwarty, tak że hula wiatr, i kotły mu służą wiele lat.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Kielar Eco-2

Post autor: czp01 »

No przez wentylator coś tam sobie powietrza podciąga , ale dla pewności uchyliłem mu drzwiczki popielnika i nich sobie wiatr Hula :)

Zwłaszcza, że u mnie to dodatkowe ogniwo grzewcze jest z blachy a nie z żeliwa tak, że mogło by coś tam się porobić :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
scorpion26
Posty: 1
Rejestracja: 9 gru 2020, o 20:05

Re: Kielar Eco-2

Post autor: scorpion26 »

Witam, po ponad 8 sezonach grzewczych Piec Kielar –ECO 2 z podajnikiem 35KW rozciekł się. Niby wielce producent pisze, że ich piece żeliwne wytrzymują po 20 lat a to nieprawda. Szkoda płacić więcej za żeliwny jak rzeczywistość jest inna – szkoda przepłacać. Tyle samo obecnie wytrzymują tańsze stalowe. Ale o czymś innym chcę napisać, a mianowicie o serwisie tego producenta, jak to wygląda. Pierwszy serwis był jakoś po dwóch latach po uruchomieniu. Popękały wkłady ceramiczne w palenisku. Przyjechał serwisant zobaczył i stworzył elaborat jak to piec jest źle użytkowany. Wszystko po to, aby nie uznać reklamacji. Napisał, że niby piec był źle czyszczony (opisał wszystkie miejsca w piecu co tylko mógł), że w piecu odatkowo palone jest mokrym drewnem (obok pieca było kilka sztuk drewna cienkiego czasem potrzebnego do rozpalenia - oczywiście nie wiem jak to stwierdził, że mokre jak nie miał ze sobą odpowiedniego przyrządu, żeby to potwierdzić) oraz że źle są ustawione parametry pieca (parametry dobrane były do wymagań odpowiedniego spalania dla posiadanej mieszanki ekogroszu a nie ich książkowe teorie). No i skończyło się tak, że reklamacja została odrzucona. Dopiero po wykonaniu kilkudzisieciu telefonów do kompetentnych osób w firmie wymienili to co się uszkodziło (ale nie było łatwo z wielką łaską to zrobili, ale klienta obsmarowali w papierach- nawet już nie pamiętam, czy poniosłem wtedy jakieś koszty). Dodam, że piec był regularnie czyszczony co tydzień, no ale oni chyba myślą, że w środku będzie cały czas błyszczeć jak w samochodzie podczas użytkowania - paranoja. Kilka dni temu piec się rozciekł po niecałych 9 latach. Przyjechał serwisant zobaczył no i na dzień dobry wyciągnął papiery z pierwszej wizyty sprzed lat (którą wyżej opisałem) no i krótko stwierdził, że nie uznajemy reklamacji ponieważ piec pewnie źle był czyszczony i źle użytkowany (oczywiście tylko tak sobie zakładali bezpodstawnie, bo kiedyś tak sobie stwierdzili – obłęd). Reasumując nie polecam tego producenta ponieważ dając 10 lat gwarancji to jest u niego fikcja. Podczas wizyty szukają tylko, żeby się doczepić, żeby mieć haka i nie uznać reklamacji. Chyba na tym nie polega dobra renoma producenta i poszanowanie klienta. Jedynie obecnie zaproponowali, że mogą wymienić palenisko koszt 5000tyś zł oczywiście ja płacę oni nic nie pokrywają. Polityka jest taka: cokolwiek zepsuje się z piecem zawsze klient jest winny.Słyszałem od innych co kupili podobny piec, że było podobnie. Obecnie musimy kupić nowy piec (pomimo że ten oficjalnie jest jeszcze rok na gwarancji) dobrego producenta a tą sprawę skieruję do rzecznika praw konsumenta, może zrobię jakąś ekspertyzę przed fachowca i zobaczę jaki będzie wynik sprawy, może zakończy się w sądzie. Zobaczymy. Nie polecam, kto chce żeby gwarancja faktycznie obowiązała niech kupi u porządnego producenta który szanuje klienta nie tak jak oni.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Kielar Eco-2

Post autor: czp01 »

No mój Kielar chodzi już 12 lat i jeszcze nie padł a nawet ślimak jest ciągle ten sam. Czyszczę go co tankowanie czyli co 7 do co 15 dni.
Do czyszczenia się nie przykładam tylko przelecę go szczotką jedna i drugą i gitara:) Moje czyszczenie kotła wygląda mniej więcej tak http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/index.html

Widziałem w sieci,że też Kielar nie uznawał gwarancji klientom czyli może to być ich stała praktyka. Ja doświadczenia z serwisantem miałem bardzo pozytywne to nie mogę nic powiedzieć. Na początku pomagał mi z ustawieniami, wymienił sterownik na gwarancji, a nawet z rozpędu pomógł kiedyś wymienić mi retortę na mniejszą ( ale to była moja zachcianka) - później jeszcze dopytywał jak kocioł chodzi z dwa razy mniejszym palnikiem.

Firma Kielar została chyba wykupiona i jest w likwidacji - tak przynajmniej słyszałem to też opory mogą mieć wielkie.

W każdym razie walcz i kieruj sprawę do sądu - jak zobaczą, że nie żartujesz to pewnie się poddadzą i Ci go naprawią.

No jakbyś jednak faktycznie kupował kocioł to oczywiście musi to być kocioł V klasy a wtedy może u siebie w mieście dostaniesz od samorządu jakąś dotację to Ci się będzie bardziej opłacać. :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Kielar Eco-2

Post autor: czp01 »

Przeróbka Kielara na V klasę:

Dzięki czujnemu użytkownikowi Kielara Markowi dowiedziałem się, a później ustaliłem z serwisantem Kielara, że można przerobić nasze Kielary na legalny kocioł V klasy za 3 tyś zł z groszem.

W skład przeróbki wchodzi:

1. Wywalają czopuch z tyłu kotła, który jest i w to miejsce zabudowują inny czopuch, który najpierw kieruje spaliny na dół później z powrotem do góry i dopiero skręca do komina ( w ten sposób ograniczają stratę kominową tego kociołka).

2. Jeżeli ciąg komina jest jeszcze odpowiednio duży to w kotle w wymienniku zamontowują (wkładają) jeszcze półki ceramiczne i tyle.

Nie wymieniają żadnych innych elementów, ani sterownika.

Robią te przeróbki na V klasę i wystawiają do tego fakturę, certyfikat i tą tabliczkę (naklejkę na kocioł) i pod względem prawnym i przepisów antysmogowych i we wszystkich urzędach to jest ok. Mamy wtedy kocioł V klasy.

Podobno mają spory odzew na takie przeróbki to jak komuś zależy to lepiej załatwić to wcześniej niż na ostatnią chwilę :) - tak przynajmniej mówią :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
Hubert1
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2022, o 14:13

Re: Kielar Eco-2

Post autor: Hubert1 »

Dzień dobry,

Będzie Pan przerabiał swojego Kilara w ten sposób?

Pozdrawiam,
Hubert
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Kielar Eco-2

Post autor: czp01 »

Jestem jeszcze na rozdrożu
czy dalej ekogroszek czy już pompa ciepła :)

Decyzja jeszcze nie podjęta :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
Hubert1
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2022, o 14:13

Re: Kielar Eco-2

Post autor: Hubert1 »

Dzień dobry,

Dzwoniłem dziś do serwisu kielar,.koszt przeróbki na 5 klasę wynosi 3600 zł brutto...
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Kielar Eco-2

Post autor: czp01 »

Jak za chwilę świętego spokoju to nawet nie drogo.
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
okor
Posty: 63
Rejestracja: 21 cze 2022, o 14:25

Re: Kielar Eco-2

Post autor: okor »

Jeżeli masz piec gazowy, to wystarczy czy jakiś UPS na podtrzymanie pracy pomp obiegowych + klima w?
Na prawdę opłaca bawić ci się w kominek z ekoprojektu jak w perspektywie 10 lat jest zakaz palenia paliwami stałymi?
Daje tutaj namiar na firmę, która montuje klimatyzację w Lublinie https://klimatyzator.net.pl/ Powinni dobrać odpowiednie rozwiązanie.
ODPOWIEDZ