Założenie ogrodu na co zwrócić uwagę

Kosiarki, wertykulatory, podkaszarki, hydrofory itp...
Zoks
Posty: 63
Rejestracja: 20 cze 2022, o 11:47

Założenie ogrodu na co zwrócić uwagę

Post autor: Zoks »

Jak w temacie. Wybudowałem się i teraz pozostał czas na ogród ;)

Co polecicie? co się dobrze sprwadziło? Na co w tym przypadku warto jest zwrócić uwaagę?
okor
Posty: 64
Rejestracja: 21 cze 2022, o 14:25

Re: Założenie ogrodu na co zwrócić uwagę

Post autor: okor »

Obsianie trawą skarpy, zamiast od razu założyć łąkę kwietna;) koszenie skarpy to masakra a łąki nie trzeba tak często kosić. Dodam, że nie chciałam agrowlokniny bo zanim to zarośnie patrzysz się na jakaś brzydka czarna płachtę ileś lat.

No i polecam również posadzić pierwsze rośliny:
https://hotelsgratis.pl/uprawa-i-pieleg ... i-odmiany/

W polskich warunkach dobrze przyjmuje się Hortensja - na stronie są opisane warunki cięcia, poszczególne odmiany. Im wcześniej zasadzisz tym krzew urośnie większy tak wieć dobrze jest to zrobić teraz jesienią.
norbud
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2023, o 15:23
Kontakt:

Re: Założenie ogrodu na co zwrócić uwagę

Post autor: norbud »

uważam, że zakładając od podstaw ogród należy jednak skorzystać z usług profesjonalnej firmy ogrodniczej. samemu można co najwyżej posiać trawę ale i to nie zawsze bo często trzeba dobrze przygotować glebę.
Orien
Posty: 4
Rejestracja: 6 gru 2023, o 12:25

Re: Założenie ogrodu na co zwrócić uwagę

Post autor: Orien »

Witam wszystkich fanów ogrodnictwa. Chciałbym dzisiaj podzielić się z wami moim odkryciem. Dokładniej, chodzi o https://ogrodniczy.net.pl/ - prawdziwą perełkę dla każdego amatora roślin! To, co mnie zachęciło, to ich niezwykły poradnik ogrodniczy. Odnajdziecie tutaj nie tylko przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin, ale również pomysły na aranżację ogrodu. Ogromny wybór nawozów i narzędzi ogrodniczych robi wrażenie. A co najlepsze, zakupy przez internet to wygoda a także oszczędność czasu. Pozdrawiam wszystkich zielonych entuzjastów!
Robo
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2019, o 23:48
Lokalizacja: Gliwice

Re: Założenie ogrodu na co zwrócić uwagę

Post autor: Robo »

Nadszedł czas żeby wypisać się z tego forum. Zauważyłem że Verb już zniknął bez pożegnania. Czeslaw, dzieki za te posty nt kielara ktore okazały się pomocne w opanowaniu mojego dawnego reco. Teraz mam pompę i wygląda na to że z pv dobrze mi się to bilansuje. Jakbyś chciał wpaść obejrzeć to nie masz daleko do Pyskowic. Zostawiłem swoj email w prywatnej wiadomości. Zaglądałem na forum od czasu do czasu ale jedyne co się ostatnio pojawia to kryptoreklama od zoks, okor i innych w tym wątku. Spodziewam się że to jedna osoba korespondujaca sama ze sobą i podrzucajaca odpowiednie linki dla reklamy. Czeslaw proszę o usunięcie mnie z forum. Sam nie widze takiej możliwości w profilu. Trzymaj się i dzięki za dobrą robotę.
matyldaa
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2024, o 11:11

Re: Założenie ogrodu na co zwrócić uwagę

Post autor: matyldaa »

Chociażby warto tutaj wspomnieć, że ogród jest to też miejsce, które sprzyja zabawą dzieci. Dlatego pod tym kątem też fajnie byłoby zaaranżować swój zielony zakątek. Dlatego tutaj https://ehokery.pl/blog/top-5-hustawek- ... recenzjami macie przykładowo poradnik na temat wyboru odpowiedniej huśtawki dla dzieci.
ODPOWIEDZ