Alternatywa dla kotła

Tematy związane z instalacjami CO - schematy, pomoc, etc.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Alternatywa dla kotła

Post autor: czp01 »

Elektrownia Rybnik została wykupiona przez grupę PGE - a prezes grupy deklaruje, że chce rozbudować elektrownię i zasilić w ciepło całe miasto

" jest perspektywa rozbudowy sieci ciepłowniczej, która umożliwi pokrycie całego zapotrzebowania miasta na poziomie ok. 560 MWt, a rozwój sieci ciepłowniczej połączony ze wzrostem produkcji ciepła ze źródeł kogeneracyjnych jest jednym z kluczowych sposobów na poprawę jakości powietrza w Rybniku."

Tak więc rysuję się szansa na poprawę jakości powietrza. Na wiosnę 2018 r. ma być gotowy plan tego przedsięwzięcia - czyli pożyjemy to zobaczymy co z tego wyniknie.

Dobrze by było nie kupować do kotłowni kolejnego złoma z V klasą, a tylko się podłączyć do sieci ciepłowniczej. No nikt nie mówi jeszcze w jakiej cenie to ciepło dla końcowego i indywidualnego odbiorcy ciepła będzie. W ciemno daje 1k więcej za rok niż teraz i jestem za podłączeniem się do sieci :)

Hmm tylko czy verbomat będzie mi mógł jakoś zarządzić tym pobieraniem ciepła :) :) :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
energotop

Re: Alternatywa dla kotła

Post autor: energotop »

W Bogatyni- dostawca ciepła El. Turów(PGE) większość co miała możliwość przejścia na węzeł zrezygnowała z kotłów. Sprawa jest prosta. Jeśli policzyć koszty opału + "koszt robocizny przy weglu" wychodzi na to samo.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ