Strona 1 z 1

Alternatywa dla kotła

: 20 gru 2017, o 12:50
autor: czp01
Elektrownia Rybnik została wykupiona przez grupę PGE - a prezes grupy deklaruje, że chce rozbudować elektrownię i zasilić w ciepło całe miasto

" jest perspektywa rozbudowy sieci ciepłowniczej, która umożliwi pokrycie całego zapotrzebowania miasta na poziomie ok. 560 MWt, a rozwój sieci ciepłowniczej połączony ze wzrostem produkcji ciepła ze źródeł kogeneracyjnych jest jednym z kluczowych sposobów na poprawę jakości powietrza w Rybniku."

Tak więc rysuję się szansa na poprawę jakości powietrza. Na wiosnę 2018 r. ma być gotowy plan tego przedsięwzięcia - czyli pożyjemy to zobaczymy co z tego wyniknie.

Dobrze by było nie kupować do kotłowni kolejnego złoma z V klasą, a tylko się podłączyć do sieci ciepłowniczej. No nikt nie mówi jeszcze w jakiej cenie to ciepło dla końcowego i indywidualnego odbiorcy ciepła będzie. W ciemno daje 1k więcej za rok niż teraz i jestem za podłączeniem się do sieci :)

Hmm tylko czy verbomat będzie mi mógł jakoś zarządzić tym pobieraniem ciepła :) :) :)

Re: Alternatywa dla kotła

: 20 gru 2017, o 21:26
autor: energotop
W Bogatyni- dostawca ciepła El. Turów(PGE) większość co miała możliwość przejścia na węzeł zrezygnowała z kotłów. Sprawa jest prosta. Jeśli policzyć koszty opału + "koszt robocizny przy weglu" wychodzi na to samo.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu TapatalkaRe: Alternatywa dla kotła

: 22 maja 2024, o 09:35
autor: okor
Wszystko zależy od tego jaki budujesz dom, jakie będzie miał zapotrzebowanie na energię. Może okazać się że wystarczy Ci grzanie np klimatyzacją, matami na podczerwień itp. bez konieczności inwestowania w gaz czy pompę ciepła.

Warto jest zajrzeć sobie na stronę Saunierduval https://www.saunierduval.pl/ Opisane są tutaj wady oraz zalety każdego z tych rozwiązań. Warto jest się zastanowic co konkretnie będzie się sprawdzało u nas.