Budowa domu co wykonać w pierwszej kolejności?

Tu można pisać o "wszystkim i o niczym" :)
Zoks
Posty: 62
Rejestracja: 20 cze 2022, o 11:47

Budowa domu co wykonać w pierwszej kolejności?

Post autor: Zoks »

Witam.
Mam już pozwolenie na budowę domu jednak ruszam dopiero na wiosnę w przyszłym roku z fundamentami.
Teraz chciałbym zrealizować przyłącza, prądu (erbetka) oraz wody.
Chciałbym też ogrodzić działkę (panel ogrodzeniowy) i teraz mam dylemat - najpierw wykonać przyłącza a następnie godzić czy to nie ma znaczenia?
Czy będzie mi jeszcze potrzebny przed wykonaniem ogrodzenia geodeta?
okor
Posty: 63
Rejestracja: 21 cze 2022, o 14:25

Re: Budowa domu co wykonać w pierwszej kolejności?

Post autor: okor »

Ogrodzenie rozwala budowlańcy, chyba ze masz po min 8-9m od budynku w kazda stronę żeby koparka skrecala czy ciężarówka z dostawą się zmieściła. Zrób z siatki leśnej najtańszej bo rozbierane bedzie kilka razy a dostaw jest sporo.

Polecam również skorzystać z usług tej firmy:
http://www.e-podnosniki.pl/mini-dzwigi/

Firma oferuje najem urządzeń na budowę.
ZanetaStojan
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2022, o 12:41

Re: Budowa domu co wykonać w pierwszej kolejności?

Post autor: ZanetaStojan »

Budowa domu to jedna z ważniejszych inwestycji w naszym życiu. Dlatego musimy się zastanowić nad tym czy warto szukać przy niej oszczędności. Przeglądając fora tematyczne to jednak większość inwestorów żałuje takiego podejścia. Wcześniej czy później będą z tego wynikały mniejsze lub większe problemy. A nie ma sensu tracić czas i pieniądze, jeśli można od razu postawić na jakość. Jednym z najważniejszych elementów każdego domu są drzwi. Na rynku znajdziemy wielu producentów, dlatego trzeba liczyć się z tym jaki materiał został użyty do ich produkcji. Zwrócenie uwagi na takie detale jak wkładka do drzwi wejściowych - https://www.klamki-drzwiowe.pl/oferta/k ... ona-1.html jest równie ważne. Zobaczcie jak wiele się zmieniło w tej kwestii, z postępem technologicznym.
sewos
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2023, o 18:21
Kontakt:

Re: Budowa domu co wykonać w pierwszej kolejności?

Post autor: sewos »

najlepiej zacząć współpracę z dobrą firmą budowlaną i architektem, który dobrze zgrywa się własnie z daną ekipą. oni wówczas doskonale znają swoje preferencje i tempo pracy i są w stanie naprawdę fajnie budować i tworzyć środek w szybkim tempie , jednocześnie dokładnie
ODPOWIEDZ