Jaka papa na deskowany dach

Tu można pisać o "wszystkim i o niczym" :)
okor
Posty: 63
Rejestracja: 21 cze 2022, o 14:25

Jaka papa na deskowany dach

Post autor: okor »

Witam, mam pytanie za 2 tygodnie będe miał deskowany dach i chcę go pokryc papą. W przyszłym roku będe chciał pokryc go blachodachówką. Nie wiem jaka papę uzyc do pokrycia tego dachu tak zeby wytrzymała mi ok 1 roku może 1,5 roku i zeby nie lała sie woda do srodka. Na składach proponują mi zwykła papę W400/1200 i odradzają termozgrzewalne bo ta spokojnie wytrzyma taki czas a termozgrzewalna to wiekszy wydatek. Czytając rózne fora opinie sa podzielone ale przewaz a papa termozgrzewalna. Zalezy mi na jak najtańszym zakryciu dachu przed zimą, ale zeby to rozwiazanie też sie sprawdziło. Czy zwykła papa 400/1200 nie popęka przez 1 rok i czy nie będzie sie lała woda do budynku??
Zoks
Posty: 62
Rejestracja: 20 cze 2022, o 11:47

Re: Jaka papa na deskowany dach

Post autor: Zoks »

Jeśli planujesz pokryć dach papą tylko na jeden sezon i zamierzasz go pokryć blachodachówką w przyszłym roku, to możesz użyć zwykłej papy. Papę W400/1200 stosuje się przede wszystkim na dachach o niewielkim nachyleniu. Jeśli Twój dach jest mocno pochyły, warto zastanowić się nad papy o wyższych parametrach technicznych.

Papa termozgrzewalna jest bardziej trwałym i wytrzymałym materiałem, ale również kosztowniejszym. Jeśli jednak planujesz pokrycie dachu blachodachówką za rok, to nie ma sensu inwestować w droższą i bardziej trwałą papę. Zwykła papa powinna wystarczyć na czas, a jeśli zostanie prawidłowo zamontowana, nie powinna przeciekać.

https://perfectpr.pl/krycie-dachu-papa- ... bry-wybor/

Zerknij sobie na stronę. Znajdizesz tutaj więcej inforamcji na temat pokrycia dachu papą.
ODPOWIEDZ