IE 42

Sterowniki kotłowe
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: verbomat

Post autor: karoka65 »

Wypalisz daj znać, będziemy robić :)
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: verbomat

Post autor: czp01 »

Było jak piszesz już fajnie a mój też znowu bierze 13,5 kg :(
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
andy46
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2017, o 18:13

Re: verbomat

Post autor: andy46 »

Prace rozpoczęte teraz musimy poczekać aż calkiem zgaśnie i ostygnie
Załączniki
IMG_20180315_111243.jpg
IMG_20180315_111228.jpg
andy46
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2017, o 18:13

Re: verbomat

Post autor: andy46 »

Zero ułatwień pół pieca trzeba rozebrać żeby to skręcić
Załączniki
IMG_20180315_135441.jpg
staryk
Posty: 1318
Rejestracja: 29 lis 2017, o 22:07

Re: verbomat

Post autor: staryk »

o post o mnie uciekl...?

Andy dasz rade przeciez to godzina roboty(tak mnie zapewniano ) no gora 3 i da sie zrobic przez drzwiczki :). A z tego co widze juz 4 dzialasz i jakos konca nie bardzo widac, oby sie szybko udalo zrobic.


Zglebilem temat wymiany u mnie korony i taleza. Otoz rozmiary z palnikow 15-25 sa inne i to dosc znaczaco . Talez 7 cm wewnatrz czyli zostaje do uzupelnienia 3,5 cm po obwodzie. Dodatkowo pierscien tez ma inny wymiar. Nie jest to taka roznica ale jednak jest. W efekcie zrobienie tego bedzie czystym druciarstwem. Pozostaje wymiana calego palnika. koszt 1100 pln + robocizna. Skoro caly palnik to tniemy slimak. Powiniem sobie dac rade, ale biorac pod uwage meczarnie oraz niespodziewane sytuacje u Andiego nie ma szans na wymiane teraz.

Poza tym wydac min 1100 pln za to zeby ladniej wygladalo, czy to sie oplaca? Ile moge zaoszczedzic na mniejszym palniku? ktos cos podpowie?

Na pytania czy mozecie kogos polecic do zrobienia tego, byl brak odpowiedzi.

Ps. Gdzie są nowi uzytkownicy sterowników IE 42. Nikt nic nie potrzebuje wszystko wie i smiga az milo?Sugestie moja aby sciagnac ludzi na forum majacych tez ie aby mozna bylo sie wymieniac doswiadczeniami. odpowiedz byla ze oni maja IE z esteronikiem. Jakie to ma znaczenie? Co w takim razie steruje IE czy bruli ecoal itd.? Rozumiem, ze nie ma ich na mapie, ale to 2 zupenie inne rzeczy. Ja przestalem zadawac pytania bo non stop ta sama spiewka byla palnik palnik, palnik( nie twierdze ze bez racji bo to sie okaze). Stwierdzilem ze jakos to bedzie i tyle, odnoszac nie po raz pierwszy wrazenie ze jest to frustrujace dla forumowiczow/a zreszta nie tylko wrazenie a nawet bylo to jasno napisane.

Forum sobie czytam, bo moge, chce i moze kiedys bedzie jakas odpowiedz mi cos pomagajaca. To zebym sie przejmował tym ze se jaja robicie to musialbym nie miec wiekszych problemow albo dobrze nas.. w glowie.
andy46
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2017, o 18:13

Re: verbomat

Post autor: andy46 »

No i zonk otwory z kolana nie pasują brakuje pół milimetra ale śruby nie wkrecisz mam trzy wiertarki wszystkie u córki muszę jechać na pożyczki
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: verbomat

Post autor: karoka65 »

Andy trza było dzwonić, nie zaglądałem na forum a szybko ten wungiel spaliłeś :)
Widzę że narobiłes sobie niepotrzebnie trochę roboty ale jak już rozebrane to za późno.
Które otwory Ci nie pasują? te którymi przykręcasz kolano czy te 4 którymi przykręcasz rurę?
Ostatnio wyciągnąłem palenisko z Ekoenergii, ba nawet dwa w dwóch kotłach, miałem oryginalne od producenta i też nie pasowały minimalnie na otwory. W jednym trzeba było rozwiercić dolne otwory a w drugim wszystkie cztery.
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: verbomat

Post autor: karoka65 »

Staryk co do twojego wpisu gdzie pijesz do mnie, to ja potraktowałem to polecanie jako żart, niestety.
Co ja Ci mam chłopie polecić a raczej kogoś do tej roboty skoro ja nawet nie wiem gdzie Ty mieszkasz.
Co czy kogo ja Ci mam polecić?
Może Ty mi polecisz kogoś w mojej okolicy kto naprawi mi śmigłowiec? aaa i to jeszcze nie drogo.
Tak to wyglądało.
Andy to z tego co wiem już trochę leciwy gościu i mimo że nigdy nie widział kotła od podszewki zakasał rękawy i nie czekał aż mu manna z nieba spadnie.
On robi to pierwszy raz i wszystko poznaje rozbierając, ja z tego żyję, idę i nie myślę od czego mam zacząć tylko robię co mam zrobić i spadam do chałupy.
Wszystko mam na busie i niczego nie szukam jak czegoś potrzebuję z narzędzi.
Młodzi teraz tacy są, po co ma kupić wiertarkę skoro przecież tato ma :)
bodziasty
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2017, o 22:08

Re: verbomat

Post autor: bodziasty »


karoka65 pisze: Młodzi teraz tacy są, po co ma kupić wiertarkę skoro przecież tato ma :)
Skąd ja to znam [emoji16]
A najlepiej - Tata zrób [emoji34]

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

staryk
Posty: 1318
Rejestracja: 29 lis 2017, o 22:07

Re: verbomat

Post autor: staryk »


karoka65 pisze: On robi to pierwszy raz i wszystko poznaje rozbierając, ja z tego żyję, idę i nie myślę od czego mam zacząć tylko robię co mam zrobić i spadam do chałupy.
Wszystko mam na busie i niczego nie szukam jak czegoś potrzebuję z narzędzi.
Kwintesencja tego dlaczego nie chcialem robić tego sam i dłużej by mi zajęło jest to co napisałeś.
Miko młodego wieku ojca nie mam już 25 lat więc na wszystko sam pracuje i raczej mierze sily na zamiary i biorę poprawkę ze coś moze się opóźnić, a nie jak napisać co niektórzy na pelikana daj daj daj. Choćby trywialna rzecz braknie mi silikonu a w mojej wiosce nie pójdę do sklepu i kupię bo tego nie ma. Podobnie jak zacznę w sobotę i coś będzie nie tak to szansa na dokupienia czegoś w sob po 13 żadna.
Nie w tym rzecz aby się kłócic, a jeśli juz to żeby coś konstruktywnego z tego wyszlo. Dlatego też jak napisałem rozpoznalem temat zamiany pierścienia i talerza i wyszło jak napisałem.
Robiłeś kiedyś hefa eko plusa 38?( odróżnia go choćby taka pierdola od 25tki i mniejszych że nie ma wyczystki z tyłu) Każdy tu twierdził ze się da przez drzwiczki, a ja widzialem że się nie da jak to robili tj dokładnie zmieniali pierścień i talerz . Więc albo instalator był głupi, albo chialo mu się dla zabawy wyciągać cały palnik. Więc jak poraz kolejny słyszę że tj chwilą roboty to....

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka


karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: verbomat

Post autor: karoka65 »

bodziasty pisze: 15 mar 2018, o 16:18
karoka65 pisze: Młodzi teraz tacy są, po co ma kupić wiertarkę skoro przecież tato ma :)
Skąd ja to znam [emoji16]
A najlepiej - Tata zrób [emoji34]

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Widzę Bodzio że jesteś na podobnym etapie :)
Tylko co kiedyś będzie jak tata się "skończy"?
Żeby dziurwę wywiercić trzeba będzie fachowca szukać :)
staryk
Posty: 1318
Rejestracja: 29 lis 2017, o 22:07

Re: verbomat

Post autor: staryk »

Sąsiad przyjdzie 'dziurawic'

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: verbomat

Post autor: karoka65 »

Staryk, do całej operacji potrzebujesz na razie tylko tytkę sylikonu a to nie jest jakiś kosmiczny wydatek żeby mógł Cię zrujnować finansowo.
Tyle żeby obejrzeć palnik w środku i zdiagnozować ewentualnie usterki.
Rozbierasz, nie masz pewności czy jest wszystko ok to wstawiasz fotki i ktoś to obejrzy i Ci powie, wypier...ol to i to, kup nowe bo to i to jest do duu..
Składasz i palisz dalej bo przecież jak się paliło przed rozbiórką to będzie się tak palić i po.
Kupujesz graty jeśli jest taka potrzeba i nic Cię już nie zaskoczy w sobotę.
Jesteś o tyle w dobrej sytuacji że już widziałeś jak ktoś to robił a następny raz będzie tylko szybciej bo jak pisałem nie będziesz już patrzył jak wół na malowane wrota tylko będziesz już wiedział za co się brać.
To tylko ludzie składają do kupy :)
andy46
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2017, o 18:13

Re: verbomat

Post autor: andy46 »

Nie pasują otwory pod rurę jedna dobra trzy lekko przesunięte
Karaoke nie mów mi że można to było prościej zrobić przez żadne drzwiczki nie szło tego kolana włożyć
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: verbomat

Post autor: karoka65 »

andy46 pisze: 15 mar 2018, o 17:02 Nie pasują otwory pod rurę jedna dobra trzy lekko przesunięte
Karaoke nie mów mi że można to było prościej zrobić przez żadne drzwiczki nie szło tego kolana włożyć
Andy spróbuj tak:
Ty pewnie przykręciłeś kolano jak było Ci wygodnie było? :)
Ono ma trochę luzu na tych śrubkach mocujących, musisz je popuścić i ustawić tak kolano żeby pasowały Ci otwory do przykręcenia rury.
Jak się nie uda to wiertnij trochę.
Ostatnio robiliśmy w galmecie, mimo ustawienia, jedną dziurę od dołu chyba prawą trza było podwiercić na większą.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2018, o 17:22 przez karoka65, łącznie zmieniany 1 raz.
staryk
Posty: 1318
Rejestracja: 29 lis 2017, o 22:07

Re: verbomat

Post autor: staryk »

No dobrze ja to kumam. Pytanie które już było, czy spadnie mi spalanie. Ale niestety odp na to ciężko bo może tak może nie a na pewno palić będzie się lepiej . jeśli choć trochę to może i zaryzykuje. Szkoda że nie da się tylko części zmienić i już zawsze 3x taniej

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka



staryk
Posty: 1318
Rejestracja: 29 lis 2017, o 22:07

Re: verbomat

Post autor: staryk »

No dobra przy moim spalaniu 10% mniej to daje mi od 3 do 5 kg mniej sezonowo daje mi 500-700kg to już jest się o co bić 2 sezony i palnik zwrócony. Szkoda że ślinka trzeba bedzie uciąć bo inaczej operacje byłaby w pełni odwracalna

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

staryk
Posty: 1318
Rejestracja: 29 lis 2017, o 22:07

Re: verbomat

Post autor: staryk »

No kontrola latem jak już pisałem. Choć kusi żeby zrobić, ale takie pytanie mam czy czasem silikon czarny nie twardnije 24-72h? Może to nie czarny ale taki co się z niego a'la beton robi.

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

andy46
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2017, o 18:13

Re: verbomat

Post autor: andy46 »

Pali się :D :D
Załączniki
IMG_20180315_184647.jpg
andy46
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2017, o 18:13

Re: verbomat

Post autor: andy46 »

Śrubki miałem popuszczone a jednak było za mało rozwiercilem trochę i gra
staryk
Posty: 1318
Rejestracja: 29 lis 2017, o 22:07

Re: verbomat

Post autor: staryk »

Gratulacje

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

andy46
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2017, o 18:13

Re: verbomat

Post autor: andy46 »

Rozpalam dopiero tzn na zdjęciu jest jak rozpalam
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: verbomat

Post autor: karoka65 »

andy46 pisze: 15 mar 2018, o 18:50 Śrubki miałem popuszczone a jednak było za mało rozwiercilem trochę i gra
Widzisz niby wszystko nowe i fabryczne. oryginalne ściągasz, oryginalne chcesz założyć i nie pasuje :)
Ale jednak można :)
Andy konkurencja mi rośnie :)
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: verbomat

Post autor: karoka65 »

Andy co jeszcze to jak miałeś już wyciągnięty palnik trza było obstukać te "góry skaliste" :) bo masz to zarośnięte jak uj :)
Czysta blacha lepiej odbiera ciepełko ze spalonego wungla, sprawność lepsza= mniejsze spalanie.
To tak żeby się czepić po pochwałach :)
andy46
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2017, o 18:13

Re: verbomat

Post autor: andy46 »

karoka65 pisze: 15 mar 2018, o 19:34 Andy co jeszcze to jak miałeś już wyciągnięty palnik trza było obstukać te "góry skaliste" :) bo masz to zarośnięte jak uj :)
Czysta blacha lepiej odbiera ciepełko ze spalonego wungla, sprawność lepsza= mniejsze spalanie.
To tak żeby się czepić po pochwałach :)
Taaa całkowita racja ale my ledwo żywi to robili tak się dorobiłem że głos prawie straciłem żona co chwilę schodziła się pytać czy jeszcze żyje wiatru ujolem najwięcej max bo był na 100 dałem 45 min też zszedłem fotka złapany na 70%
Sekundę po zmianie
Załączniki
IMG_20180315_205438.jpg
ODPOWIEDZ