Jaki sterownik kupić

Sterowniki kotłowe
Robo
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2019, o 23:48
Lokalizacja: Gliwice

Jaki sterownik kupić

Post autor: Robo »

Niestety wygląda na to, że po 10 latach sterownik w moim Reco padł . Kocioł zamilkł jakby nie było zasilania, ale zasilanie jest. Dzisiaj będę rozbierał i szukał dalej. Zakładam nowy temat z prośbą o radę co kupić na dziś. Sytuacja jest awaryjna. Nie mam czasu na długie przymiarki, bo za tydzień wyjazd na narty. Z tego co już czytałem wcześniej to chyba będzie SKZP-02. Ma ktoś inne propozycje? Verb, czp co byście kupili?
verb

Re: Jaki sterownik kupić

Post autor: verb »

My pewnie nic. Ale jakby mnie przycisnęło mocno, to chyba jednak bruli.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Jaki sterownik kupić

Post autor: czp01 »

Pewnie szybciej zmienię źródło zasilania niż kupię nowy sterownik.

Aaaale jakby co to pewnie kupiłbym gdzieś najnowszego eCoala z modułem radiowym bo mi się podoba jego design no i płynnie działająca strona www no i apka do tego i jest to po prostu bajer:) No i ma chyba ze trzy algorytmy spalania czyli spalanie w dwustanie, spalanie grupowe i spalanie w automacie no i wiadomo sterowanie głowicami, czy jak kto woli pokojami itp itd. Czyli byłoby się czym bawić w zimowe wieczory. Co prawda ten algorytm spalania w automacie hmmm jest jaki jest no ale działa w miarę poprawnie :)

Na razie stera jednak nie zmieniam bo działa ok (pomijając jego stronę i parę drobiazgów) .
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
Robo
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2019, o 23:48
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jaki sterownik kupić

Post autor: Robo »

czp01 pisze: 6 sty 2020, o 09:32 Pewnie szybciej zmienię źródło zasilania niż kupię nowy sterownik.
Czyli to prawda, że społeczeństwo się bogaci :D

Udało mi się naprawić kocioł. Przyczyną awarii był przygrzany kabelek z czujnika temperatury podajnika. Zwarcie powodowało milczenie sterownika. Po odpięciu kabelka sterownik ożył. Ta podkowa, którą ma Reco na dole rozszczelniła się w zeszłym sezonie. Widać to na zdjęciu. Izolacja przykrywa tylko wymiennik żeliwny, a ten dolny, aktualnie pusty, mocno się nagrzewa i przypalił kabelek. Wymieniłem go, zmieniłem drogę przejścia do podajnika i dołożyłem izolacji. Jadę dalej.
Ten dolny wymiennik był OK. Szkoda, że go nie uratowałem. Skorodował po 10 latach. Jakbym wcześniej to przemyślał to zmieniłbym sterowanie i zabezpieczył temperaturę powrotu zaworem z siłownikiem. Palenie suchym węglem (ślimak w podajniku po 10 latach jak nowy) niestety nie wystarczyło.
Załączniki
20200105_140619.jpg
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Jaki sterownik kupić

Post autor: czp01 »

Mój sąsiad ma RECO jakieś kilkanaście lat ale ten dolny wymiennik jeszcze mu nie padł. Owszem naprawiał rurę podajnika i wymienia co parę lat zwykły ślimak na nowy i padł mu sterownik ten oryginalny, który teraz ma w zapasie a jedzie aktualnie jeszcze na ie42.
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
ODPOWIEDZ