Toyota Corolla

Tematy związane z motoryzacją
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

Ma ktoś doświadczenie - czym nieszkodzącym lakierowi myć autko - jakiś szampon. ? Zawsze myłem Ludwikiem ale nowemu może zaszkodzić :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

No to zaszalałem i kupiłem samurajce szampon do mycia "BRILANT" a niech ma i ja umyłem.

Teraz jeszcze upatrzę jakiś dobry wosk to jak się ociepli to ją wypucuje. Ale bez przesady - raz na wiosne woskowanie jej starczy - nigdy tego nie robiłem to tym bardziej nie będę przesadzał.
Załączniki
IMG_20180307_202250.jpg
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: karoka65 »

Ja swoją "babcię" pucuje tym: http://allegro.pl/meguiars-gold-class-c ... 20088.html
A wosk Roman polecił mi taki: http://allegro.pl/collinite476s-wosk-ap ... 21737.html
masz cały zestawik.
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: karoka65 »

No jak ile? 10 tysięcy albo rok.
Teraz to serwis będzie mu wymieniał póki gwarancja.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

Szampon pierwszy no taki akurat znalazłem (mam też inne auta w domu) ale spokojnie kupimy też dobry.

Olej no jak przegląd co roku ale na jaki olej wymieniają to nie mam na razie wiedzy w tym temacie. Ale na przegląd gwarancyjny można sobie samemu kupić olej i filtry a serwis wymieni. Gwarancja 3 lata do 100 tyś km.
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

No czyli szampon do autka i wosk mamy wytypowany i zamówiony.

Teraz jeszcze jedna sprawa - jakiś środek do konserwacji skóry samochodowej. Siedzenia mają takie wstawki po bokach - no fajne to ale chyba trzeba by zakonserwować raz na trzy lata - tylko czym - ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie.

:)
Załączniki
IMG_20180307_145526.jpg
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: karoka65 »

Mleczko z Sonaxa może być a jak coś porządniejszego to Gliptone mogę polecić.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

Heh to się tylko tak nazywa tzw. skóra ekologiczna :)


Młoda w Corsie Cosmo ma takie boczki ze "skóry" i na siedzisku po lewej stronie jej tak trochę jakby zaczynało pękać stąd wniosek, że raz na 3 lata trzeba by to zakonserwować :)

Podobno kierownica jedynie obszyta jest prawdziwą skórą ale tu też mam wątpliwości - ale mniejsza o to fajnie leży w dłoniach.

:)
Załączniki
IMG_20180307_145814_HHT.jpg
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: karoka65 »

Teraz to tylko chyba dopłata jest za skórę tylko ta skóra coś nie ta żeby za 3 lata się dziury wycierały.
Trzeba Czesław o wiele częściej konserwować i nie pomazać szmatką a zalać mleczkiem :)
Przyjedź do mojego młodego na instruktaż jak się konserwuje skóry :)
Ty masz to na razie nowe to nie ma co czyścić za bardzo, przelecieć jakimś środkiem i dobrze zapuścić mleczkiem albo podobnym środkiem.
Na pierwszy rzut u mnie poszło dwa mleczka z Sonaxa także może da Ci to jakieś wyobrażenie jak to trzeba zrobić :)
Tyle że wszystko jest pokryte skórą, włącznie z podszybiem i boczkami.
Teraz ma 19 lat, ciekawe co zostanie z tych dzisiejszych aut po takim czasie? :) nie tylko ze skór.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

No na pewno nie będę czekał aż Corolka będzie miała 18 lat tak jak pasek ha ha. :)
- pierwszy zaplanowany termin rozstania to koniec gwarancji czyli 3 lata - (przynajmniej wtedy nad nią pomyślę)

Fajnie jeździ - ma pełno różnych piszczących i mrygających systemów ale jest bardziej sztywna w porównaniu do paska i mniej wygłuszona zwłaszcza na odgłos szumiących kół na 17-tkach. No zawieszenie paska było bardziej miękkie i komfortowe a to jest takie jak napisałem sztywniejsze ale dokładniejsze i nierówności wybiera fajnie.

No ale ledowe światła w nocy to bajer :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: karoka65 »

Teraz doczytałem że to masz skaj a nie skórę. To szkoda kasy na lepsze środki, pomazaj czas do czasu jakimś mleczkiem żeby nie popękało za szybko, tym bardziej jak chcesz to sprzedać za 3 lata.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

Jak dla mnie kupa kasy. Heh jeżdżę i jeszcze nie zadrapana - jedynie pogoda mnie wkurza bo chcę trochę ciepełka aby ją porządnie wypastować a tu klapa, ale może po niedzieli hmmm - jak nie będzie mrozu.
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

No ale jechałem już kawałek autostradą i 160 na luzie sobie leci. Przy tych prędkościach 140 - 160 fajnie się trzyma drogi i jest ok. Więcej (szybciej) nie próbuje jej gonić bo taki niedotarty silnik to go szkoda :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: karoka65 »

Dobrze że nie widziałeś jak ją docierali, bo pewnie byś jej już nie kupił :)
Silniki wsadzają już po hamowniach także swoje dostają po zaworach.
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: karoka65 »

czp01 pisze: 15 mar 2018, o 07:05 Jak dla mnie kupa kasy. Heh jeżdżę i jeszcze nie zadrapana - jedynie pogoda mnie wkurza bo chcę trochę ciepełka aby ją porządnie wypastować a tu klapa, ale może po niedzieli hmmm - jak nie będzie mrozu.
Musi być cieplej na wosk ale nie możesz robić tego w słońcu na rozgrzaną blachę.
Robiłeś już kiedyś twardym woskiem?
Żeby Ci ta puszki na samochód nie zabrakło :)
Bo się zajedziesz.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

Kurde nie robiłem - chyba muszę szybko jakiś kurs zaliczyć :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
karoka65
Posty: 126
Rejestracja: 30 lis 2017, o 18:58
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: karoka65 »

No mogę Cię lekko podszkolić chyba ze se jaja robisz? :)
i tak masz lżej bo autko nowe, lakier nowy.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

Co do skóry w mojej Corollce to ustalono ostatecznie, że:

- kierownica i boczki siedzeń stykające się bezpośrednio z osobą ( czyli te od czoła) obszyte są ze skóry naturalnej,
- tyły siedzeń i ich boki od środka samochodu obszyte są skórą ekologiczną czyli skajem.

Fakt te czoła są znacznie delikatniejsze i różnią się strukturą od tyłów i boków siedzeń - chociaż i tak całość jest zamalowana w jednym kolorze.

No mniejsza o to - jedynie dokupię sobie jakieś delikatne mleczko do konserwacji skóry co by raz na pół roku to przelecieć - może faktycznie ten Gliptone będzie ok.

Nie ma co szaleć bo parę drobiazgów do auta trzeba jeszcze dokupić - choćby koło zapasowe :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

No w końcu na zimę doposażyłem Corollkę w kompletne koła zimowe - myślałem nad całorocznymi ale jakoś nie jestem do nich przekonany.

Koła kupiłem w ASO Toyoty w komplecie na alumkach. Felgi 16" z oponami Nokian 205/55 R16 91H WR D4.

Prezentują się nawet ok.

Obrazek


Pierwsze wrażenia z używania opon na suchym i plusowych temperaturach to:

- opony są cichsze od letnich fabrycznych opon Michelin ( sprawdzałem do prędkości 140 km/h),
- są bardziej miękkie i łagodniej i ciszej pokonują nierówności ( jest teraz bardziej komfortowo niż na letnich 17" )
- opona jest bardziej miękka to może być mniej stabilna przy dużych prędkościach i ostrych zakrętach
ale to na razie tylko przypuszczenie.
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
verb

Re: Toyota Corolla

Post autor: verb »

Fajne. Mam w jednym Nokian Weatherproof, są lepsze od sezonowych.
Masz wyższy profil, i stabilność jest ciut niższa, ale na pewno nie wylecisz z drogi, nie bój. Jak przekładam zimowe 15 zamiast letnich 16, to przez kilkanaście km też jakoś niepewnie jest, ale potem but i wio.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

No tam będzie ok - zobaczymy jak się będą sprawować przy niższych temperaturach na śniegu, lodzie oraz na mokrych jezdniach.

Ja tam jeżdżę teraz zupełnie spokojnie :)
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
verb

Re: Toyota Corolla

Post autor: verb »

Na lodzie nie będzie dobrze, żadne opony bez kolców nie dają rady. Zimowe, jak i letnie mają pompować, czym lepiej to robią tym lepsze, reszta jest mało ważna.
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

No dzisiaj rano mrozik -2 st.C. Jeździłem trochę po okolicy i w takich warunkach opony fajnie się trzymają na przymarzniętym asfalcie.

Kiedyś w VW Scirocco miałem na zimę Dunlopy a te pierony były takie, że jak trochę mrozu to ślizgały się na asfalcie lepiej od letnich. W śniegu były za to lepsze.
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

Przed założeniem kół zimowych 16 calowych miałem dylemat gdyż naklejka homologacyjna na słupku była tylko na koła 17 calowe a w dokumentach (oprócz instrukcji) też były wymienione 17" koła. Tak więc ustaliłem w tym zakresie następujące fakty i rozwiązałem ten problem w następujący sposób, a więc:

Moją Toyotę Corolla ZRE181L-DEFGPW rocznik 2017 kupiłem na letnich kołach 17" bo na takich wyjechała z taśmy a na zimę planowałem założyć koła zimowe 16 calowe bo są bardziej miękkie i lepiej wybierają nierówności. Przed zakupem kół 16" zasięgnąłem opinii w kilku ASO i okazało się, że każdy ma inne zdanie albo, że można takie koła założyć albo, że nie albo, że nie wiadomo, a na forach też są sprzeczne informacje.

Kupując Toyotę otrzymałem tzw. "Świadectwo Zgodności WE" gdzie były wymieniona tylko koła 17". Tu należy zaznaczyć, że świadectwo zgodności to nie jest homologacja samochodu a jedynie jest to oświadczenie, które wskazuje i potwierdza, że ten pojazd jest zgodny ze wskazanym konkretnym świadectwem homologacji.


Zgłębiłem trochę ten temat i ustaliłem następujące fakty w sprawie homologacji i rozmiarów kół :

====================================================================


Moja Corolla zjechała z taśmy w listopadzie 2017 roku i 04.12.2017 r. otrzymała tzw. "Świadectwo Zgodności WE". Wskazane świadectwo zawiera tylko podstawowe dane pojazdu. W interesującym nas kontekście z tego świadectwa wynika, że:


- pojazd odpowiada pod każdym względem typowi opisanemu w świadectwie homologacji " e11*2001/116*0304*12 " wydanym dnia 25.08.2017 roku i może być zarejestrowany na stałe w państwach członkowskich o ruchu prawostronnym stosujących jednostki metryczne w prędkościomierzach,

- z punktu nr 35 "Świadectwa Zgodności WE" wynika, że pojazd zaopatrzono w koła o rozmiarze 215/45R17 87W 17X7J czyli, że o takich kołach pojazd zszedł z taśmy i na takich kołach może się poruszać bo jest to zgodne ze świadectwem homologacji pojazdu.

- "Świadectwo Zgodności WE" - mówi nam tylko tyle, że pojazd jest zgodny ze świadectwem homologacji oraz, że pojazd w takim stanie w jakim zszedł z taśmy montażowej może być zarejestrowany oraz podaje tylko podstawowe dane pojazdu a nie daje pełnych informacji wynikających ze wskazanego świadectwa homologacji i nie rozstrzyga czy pojazd może czy nie jeździć na innym rozmiarze kół i na jakim.
=====================================================================

Doszedłem do wniosku, że aby ustalić czy pojazd posiada homologację na inny rozmiar kół należy te dane po prostu odczytać z jego świadectwa homologacji w moim przypadku o nr " e11*2001/116*0304*12 " , a ponieważ nie mam dostępu do pełnej treści tego świadectwa homologacji to zwróciłem się w tej sprawie pisemnie do Działu Homologacji i Certyfikacji Toyota Motor Poland Company Limited sp. z o.o z pytaniami w zakresie :

1. Czy w moim samochodzie można w okresie zimowym zgodnie z jego świadectwem homologacji zamontować koła 16 calowe,

2. Czy na tak zamontowane koła 16" można zamontować w ciężkich warunkach łańcuchy śniegowe,


Czasami jeżdżę w zimie w góry stąd też to pytanie o łańcuchy śniegowe bo z instrukcji Corolli wynika, że nie wolno montować łańcuchów na koła 17".

Toyota Motor Poland przysłała mi zaświadczenie z którego wynika, że :

Na podstawie świadectwa homologacji mojego pojazdu pojazdu Toyota Corolla ZRE181L-DEFGPW " e11*2001/116*0304*12 " w skład którego wchodzą homologacje cząstkowe o nr. e11*458/2011*2015/166*0525*02 (dotyczy instalacji opon)oraz E11 13HRESC-006595 Ext.04 (dotyczy hamowania pojazdu) - dozwolone jest stosowanie w okresie zimowym kół (opon) zimowych o rozmiarze 205/55 R16 w celu umożliwienia montażu łańcuchów śniegowych. Zastosowane opony powinny posiadać odpowiedni indeks nośności (91) i prędkości (V).

Dodatkowo TMP wraz z zaświadczeniem przesłała mi naklejkę homologacyjną na koła 16" abym mógł sobie ją przykleić na słupku drzwiowym. ( za co im dziękuję ).


Podsumowanie:
_________________________________

W "Świadectwach Zgodności WE" jakie Toyota wydaje do samochodów jest zbyt skąpy zakres danych pojazdu a wystarczyłoby w punkcie nr 35 tego świadectwa wskazywać pełny zakres kół i opon z jakimi pojazd był homologowany (co wynika z jego świadectwa homologacji) i nie byłoby w ogóle tego zamieszania z rozmiarami kół jakie można montować a jakie nie.

Aby stwierdzić z jakimi rozmiarami kół konkretny pojazd jest homologowany i z jakimi może się poruszać to trzeba sprawdzić treść jego konkretnego świadectwa homologacji którego numer jest wskazany w Świadectwie Zgodności WE.

Może moje ustalenia komuś się przydadzą a zwłaszcza jak jego pojazd jest zgodny ze świadectwem homologacji
o nr " e11*2001/116*0304*12 " to może śmiało zakładać na zimę koła 16" jeżeli ma taką potrzebę.


Pismo z TMP
Obrazek



Naklejka homologacyjna na słupek
Obrazek



A tak wygląda teraz słupek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 gru 2018, o 13:53 przez czp01, łącznie zmieniany 1 raz.
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
Awatar użytkownika
czp01
Posty: 1278
Rejestracja: 24 paź 2013, o 22:03
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post autor: czp01 »

Na Nokianach zrobiłem już parę dłuższych tras. Śniegów wielkich nie było a tylko trochę przyprószone i do minus 7 stC. Uwag na razie do opon nie mam. Co się rzuca w ucho to to, że faktycznie są miękkie i cichsze od letnich a nawet jazda na kostkach nie jest już taka straszna jak na letnich 17".
________________________________________
Mój sterownik verbomat
Kocioł Kielar ECO2 35/25 kw
Powierzchnia użytkowa budynku 308 m2
Powierzchnia ogrzewana 240m2 z kotłownią
Zestawienia oraz bieżące statystyki spalania
ODPOWIEDZ