Instalacja nawadniania

Robo
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2019, o 23:48
Lokalizacja: Gliwice

Instalacja nawadniania

Post autor: Robo »

Poprosiłem czp01 o założenie osobnego wątku dla nawadniania ogrodu. Przymierzam się do zrobienia takiej instalacji i jak ktoś też, albo może już ma, to zapraszam do wymiany informacji, porad, itp.
U mnie na razie wygląda to tak, że mam studnię wywierconą na 20m. Była wiercona na jesieni i jeszcze nie sprawdziłem jej wydajności. Zobaczymy w lecie. Plan mam taki, żeby wodę ze studni przepompowywać do ustawionego obok niej IBC pompą wyporową. Pompa utrzymywałaby poziom wody między min i max w zbiorniku. Na ogród wykorzystam pompę wirową która daje max. 5 bar.
Taki układ, bo takie pompy już mam i chcę je wykorzystać na początek. Na plus w takim układzie jest dodatkowy bufor w postaci zbiornika, bo woda ze studni jest zimna jak piorun. Łatwiej też nalać do konewki przy okazji.
Wiem, że standardowo do studni pakuje się pompę wielostopniową i to ona zasila tryskacze.

Do podlewania tuj i rabat chcę kupić linie kroplującą Rain Bird XFD. Tryskacze Hunter lub Rain Bird. Na necie są darmowe programy do projektowania instalacji w ogrodzie np. firmy Gardena. Niestety na moim ogrodzie to się wiesza. Na necie znalazłem poradniki Huntera i z tego zamierzam korzystać.
Jakby ktoś chciał się podzielić doświadczeniem to zapraszam.

BTW rejestracja działa. Miałem kłopoty z rejestracją, ale czp01 już to naprawił. Może ktoś wcześniej tu był i zrezygnował.
Rafal
Posty: 577
Rejestracja: 29 lis 2017, o 21:31
Lokalizacja: Kielcza

Re: Instalacja nawadniania

Post autor: Rafal »

Ja posiadam nawodnienie.
verb

Re: Instalacja nawadniania

Post autor: verb »

Robo pisze: 6 sty 2020, o 20:21BTW rejestracja działa. Miałem kłopoty z rejestracją, ale czp01 już to naprawił. Może ktoś wcześniej tu był i zrezygnował.
Rejestracja nie działała, bo zablokowałem spamboty, które niestety używają też kont gmail. Czesław powinien na górze strony dać info, że aktywacja kont przez kontakt z administracją.
Co do podlewania... zbieram deszczówkę do kontenera, a potem grawitacja robi co trzeba, ale bez cudów. Studnie głębinowe to zło, powinno być zakazane.
Robo
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2019, o 23:48
Lokalizacja: Gliwice

Re: Instalacja nawadniania

Post autor: Robo »

Rafał napisz coś więcej - źródło, wielkość instalacji, sterownik....

Verb, dlaczego zło? Pierwszy raz to słyszę.
Rafal
Posty: 577
Rejestracja: 29 lis 2017, o 21:31
Lokalizacja: Kielcza

Re: Instalacja nawadniania

Post autor: Rafal »

Ja mam 4 sekcje zraszacze Hunter. Pompa głębinowa omnigena 3". O wydajności 5m/h studnie robiłem sam rura fi 110. Miałem kiedyś słabsza pompę jak wymieniłem na większą jest różnica na plus.
verb

Re: Instalacja nawadniania

Post autor: verb »

Robo pisze: 7 sty 2020, o 11:09Verb, dlaczego zło? Pierwszy raz to słyszę.
Bo to moje zdanie. Koło ojca sąsiedzi wywiercili i woda ze zwykłej studni poszła w piz... Bo ktoś qrwa musi mieć ładny trawnik. Pozdrawiam.
Robo
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2019, o 23:48
Lokalizacja: Gliwice

Re: Instalacja nawadniania

Post autor: Robo »

Teraz zło jest u sąsiada, a nie u ojca. To ojciec pewnie zadowolony :D

Też miałem taką studnię z kręgów i to blisko rzeki. Woda była ale kiedyś znikła i już nie wróciła.
ODPOWIEDZ